Paintball laserowy a paintball klasyczny

Paintball laserowy – dlaczego warto się skusić?

Na ten moment osoby w różnym wieku często poszukują niebanalnej rozrywki. Nie zadowala nas już banalne wyskoczenie na wódkę, czy na imprezę. Jednym z liderów wśród przepisów na niezapomnianą wspólną rozrywkę podwładnych lub wyjście z grupą przyjaciół został paintball. Niektórzy amatorzy tej bogatej w adrenalinę batalii zmienili target na laser tag – częstokroć zwany paintballem laserowym. Skąd taki trend?

 

Paintball laserowy a powszechny

 

Już w 2010 roku pojawiały się artykuły na temat wzrostu fali rozgłosu paintballa laserowego. Nie wszyscy jednak wiedzą, jakie znamy podstawowe różnice między obiema formami rozrywki. Co widać na pierwszy rzut oka? Przede wszystkim – materia bezpieczeństwa. Paintball laserowy nie opiera się na określonej liczby nabojów, z którą mamy do czynienia w częściej spotykanej formie paintballa, dzięki czemu odczuwany dyskomfort nie jest już problemem. Znajdą się tacy, którzy powiedzą – „co to za paintball, bez śladów farby i grymasu na twarzy po przyjęciu trafienia”. Zapewne znajdzie poparcie wśród konkretnego grona osób, ale pamiętając o tych argumentach – ostrzeliwanie wiązką światła ma swoje łatwo dostrzegalne atuty.

Bezpieczeństwo laser tagu tyczy się zarówno uczestników rozgrywki jak i kibicujących. Nie musimy stosować szczególnych form zabezpieczenia terenu, a samej rozgrywce może przypatrywać się rzesza fanów, usadowiona tuż obok serca rozgrywki.

Pojawia się wątpliwość – co wiemy o świetle, które emituje broń, używana przy laser tagu. Jest ono oparte na podczerwieni, całkowicie przyjaznej dla oczu. Dzięki temu gracze oraz kibicujący mogą się czuć swobodnie.

Paintball laserowy to sporo korzyści, a wśród nich powinniśmy podkreślić sprawę dotyczącą ubioru. W przypadku tradycyjnego paintballa, przyśpieszone bicie serca i świetna zabawa wiążą się z obligatoryjnymi osłonami oraz grubymi mundurami. Na pewno to grube ubranie jest problematyczne, gdy rządzi konkretny upał w lipcu lub miesiąc później. Tego problemu nie mają grający w paintball laserowy. Strój może być praktycznie dowolny, przez to czujemy wygodę oraz komfort rywalizacji.

 

Dzięki temu, że naboje wywołujące ból zostały zastąpione przez wiązki światła – rozrasta się liczba zainteresowanych graczy. Paintball tradycyjny jest niepodważalnie fajną zabawą, ale, nie będzie przeznaczony dla młodszych, a przy zachowaniu stosownych środków ostrożności, mogą one pograć w paintball laserowy – chociaż zwykle jest zobowiązany pokazać wymagane specjalne oświadczenie od opiekuna. Bezbolesne wiązki światła mogą sprawić, że łatwiej nam będzie namówić na grę również partnerkę.

 

Paintball laserowy – jak gra komputerowa

 

Najprawdopodobniej spory ułamek czytających chociaż raz w życiu miało do czynienia z takimi grami jak Unreal Tournament, Counter-Strike czy Wolfenstein. Dziś laser tag powoduje, że przenosimy tę rzeczywistość do świata.

Wszystko dzięki rejestracji statystyk po rozgrywce. To może wam się spodobać – w rozgrywce paintballu laserowego nie ma zastosowania obostrzenie, że po jednym błędzie zostajecie wyeliminowani. Brzmi ciekawie, prawda? Spieszymy z kolejnymi ciekawostkami. Doświadczona spółka oferująca grę w paintball laserowy najprawdopodobniej spróbuje odwzorować broń, stosowaną przez służby wojskowe z Polski albo innych krajów. Taką bronią jest chociażby karabin szturmowy G36, szanowany m.in. przez GROM czy wojskowych z Niemiec. Jest oczywistym, że obok samej broni, musimy mieć zamontowane czujniki, służące do wykrywania i przekazywania ważnych informacji, m.in. o skutecznym strzale lub końcu zabawy. Warto by były one umiejscowione na głowie. Wzbogacenie sprzętu w niestandardowe elementy, jak np.: apteczka; amunicja; odnowienie oraz elektroniczna flaga szansę ubogacenia batalii i poczucia się jak doświadczony koneser wcześniej przywołanych gier.

Pamiętacie warianty gier w klasycznym Unreal Tournament? Deathmatch, Team Deathmatch i Caputre the flag obecnie możecie spotkać w paintballu laserowym. Nic tylko korzystać.

 

Paintball laserowy na każdą okazję

Opisaliśmy już dużo zalet paintballa laserowego. To właśnie one, w parze z relatywnie niewielkimi cenami sprawiają, że ten model zabawy stał się niezłym zamysłem na spędzenie popołudnia/wieczoru w gronie zżytej ze sobą ferajny, ale nie tylko.

Paintball laserowy będzie świetnym pomysłem dla przyjaciół, chcącym zrobić niespodziankę i zorganizować przyszłemu Mężowi swojej żony 🙂 niezapomniany wieczór kawalerski. Na ten moment zwyczajna impra w klubie jest dobra, ale nie na punkt kulminacyjny, a tak męska rozgrywka połączy kapitalną zabawę z potrzebną dawką mocnych wrażeń, która przyda się przed ślubem.

Paintball laserowy może okazać się dobrą opcją przy organizacji obozu integracyjnego pracowników. Kolejnym atutem będzie to, iż można go zorganizować zarówno w dużej hali jak i na ogrodzie działkowym.

Laser tag jest atrakcyjna dla nauczyciela i uczniów, gdy chcesz poprowadzić niebanalną godzinę WF-u lub rozkręcić młodszemu pokoleniu letnisko.

Pamiętajcie o jednym – lwia część oferujących paintball wymaga rezerwacji, a ze względu zwiększoną renomę laser tagu, warto zagwarantować sobie miejsce odpowiednio wcześniej, a kiedy znamy już szczegóły imprezy, należy przyjcie trochę przed terminem i oswojenie się ze standardami, działającymi na terenie obiektu organizującego imprezę. Gdy już wszystko będzie gotowe, nie będzie sentymentów i rozgorzeje prawdziwa walka!

Paintball laserowy – dowiedz się więcej —> http://lasertag-torun.pl/oferta