Depilacja laserowa przegląd technologii

Rodzaje depilacji laserowej

Współcześnie gładkie ciało bez niepotrzebnego owłosienia jest celem, który pragnie osiągnąć wiele osób. Z tego powodu, dostępne są odmienne sposoby eliminowania włosów. Najbardziej pożądanymi cechami, jakimi powinna charakteryzować się depilacja porządnej jakości są trwałość, by włosy nie odrastały z powrotem zbyt szybko oraz skuteczność, by metoda usuwała całość, zamiast niewielkiej części owłosienia. Najnowszym oraz obecnie najbardziej skutecznym rozwiązaniem jest depilacja laserowa, która gwarantuje długotrwałe rezultaty. Wszystko to dzięki nieustannie udoskonalanym technologiom oraz sprzętowi wykorzystującemu najnowsze techniki.

Depilacja laserowa jest szczególnie polecana tym osobom, które mają włoski podatne na wrastanie w skórę (te trudniej usunąć innymi sposobami) oraz pojawiania się drobnych stanów zapalnych lub krostek. Depilację laserową zwykle trzeba ponawiać, jednak seria zabiegów pozwoli pozbyć się włosów nawet na parę lat.

RODZAJE DEPILACJI LASEROWEJ

Usuwanie zbędnego owłosienia jest możliwe dzięki różnym techniki. Celem ich wszystkich jest zapewnienie długotrwałego efektu gładkiej skóry. Od innych sposobów usuwania włosów, depilację metodami laserowymi wyróżnia to, że likwidują nie tylko samą konstrukcję włosa w jego ponad skórnej części, ale także pozbywa się cebulki, co zapobiega ponownemu odrastaniu włosa.

Tradycyjna depilacja laserowa

Najbardziej znana metoda polega na niszczeniu struktury włosa przy wykorzystaniu energii cieplnej, która bierze się z lasera. Światło emitowane przez laser wpływa do mieszka włosowego, gdzie jest absorbowane przez znajdującą się w środku melaninę. Dzięki temu struktura włosa zostaje zniszczona, co skutkuje jego usunięciem. Depilację tym sposobem trzeba odnawiać, ponieważ laser napromieniowuje tylko te włosy, które znajdują się w fazie wzrostowej. Trzeba więc poczekać aż włosy, jakie były wcześniej w fazie uśpienia znajdą się w fazie wzrostu. Zabiegi można przeprowadzać najszybciej w odstępie kilku tygodni, w niektórych przypadkach nawet kilku miesięcy – w zależności od depilowanego obszaru ciała.

Osiągnięcie długotrwałych efektów wymaga przeprowadzenia 3-6 zabiegów, jednak efekt jest wart kilkukrotnych odwiedzin w gabinecie kosmetologicznym, bo utrzymuje się zwykle przez parę lat. Oznacza to absolutną skuteczność i trwałość zabiegu. Dostępne są też zabiegi utrwalające, jakie wykonuje się raz w ciągu roku. Co więcej ta metoda daje poczucie pewności i komfort, a także uwalnia od konieczności ciągłego (nawet codziennego) usuwania włosków np. tak jak w przypadku maszynki do golenia. Niestety może nie zadziałać w przypadku jasnych lub siwych włosów.

Elektroliza

Elektrolizę wykonuje się dzięki specjalnej maszynie, która przy użyciu cienkiej igły emituje niskie natężenie stałego prądu oraz tym sposobem niszczy cebulkę włosa. Igła musi zostać wbita w każdy mieszek włosowy, ponieważ ta metoda uszkadza włosy oddzielnie. Średnio włos jest niszczony w ciągu 30 sekund. Z tej przyczyny elektroliza jest długotrwałym zabiegiem. Zazwyczaj zależy to od miejsca oraz ilości włosków, jakie mają być poddane zabiegowi. Ta metoda depilacji może wywoływać niewielkie uszkodzenia skóry, które powinny zniknąć po kilku dniach.

Elektroliza jest oceniana jako jedna z najlepszych metod depilacji i najskuteczniejszych wśród innych technik. Dzięki niej, z niedużym poświęceniem, można pozbyć się niechcianego owłosienia z pach, twarzy oraz innych partii ciała. Tak samo jak w przypadku najbardziej znanej depilacji laserowej, często zabieg elektrolizy należy powtórzyć w gabinecie kosmetycznym, z uwagi na różne tempo wyrastania włosów. Co więcej dobrze działa na ciemnych i na jasnych włosach, dlatego że zabieg nie jest zależny od stężenia melaniny we włosie, a przynosi zachwycające rezultaty.

Termoliza

Termoliza przypomina elektrolizę, jeśli chodzi o sposób działania, ale różni się pod paroma względami. Przede wszystkim urządzenie, za pomocą którego termoliza jest przeprowadzana emituje zmienny prąd o niskim natężeniu, ale o dużej częstotliwości. To wywołuje efekt termo – koagulacyjny, jaki niszczy strukturę włosa do samej cebulki. Co więcej igła trafia do cebulki włosa na mniej więcej 1 lub 2 sekundy, co w dużym stopniu skraca czas zabiegu. To sprawia, że termoliza zdecydowanie bardziej pasuje do eliminowania włosów z większych obszarów (na przykład z nóg) w w zestawieniu z elektrolizą.

Ta metoda depilacji także może powodować drobne uszkodzenia skóry – strupy lub zaczerwienienia, które powinny ustąpić po kilku dniach od zabiegu. Termoliza usuwa jasne i ciemne włosy, a jej efektywność jest zbliżona do elektrolizy. Po przeprowadzeniu kilku zabiegów, jakie usuną wszelkie włosy, zepsute cebulki włosów uniemożliwiają ponowny wzrost włosa, co sprawia, że ta metoda jest niezwykle trwała.

Blend

Blend jest połączeniem termolizy i elektrolizy, ponieważ zastosowuje na równi minimalne natężenie stałego prądu oraz połączenie zmiennego prądu i dużej częstotliwości. To gwarantuje tej metodzie wyższość nad pozostałymi i ze względu na to jest najskuteczniejszą metodą depilacji. Trwale uszkodzone cebulki włosów, nie regenerują się, co sprawia włosy nie wyrastają ponownie. Blend jest zabiegiem długotrwałym, dlatego wykorzystuje się go w obszarze mniejszych powierzchni ciała i tak jak pozostałe zabiegi należy go powtarzać, ponieważ włosy da się poddać zabiegowi tylko w fazie wzrostu.

www.depilacja-torun.pl