Mezoterapia nowoczesne zabiegi medycyny estetycznej

Mezoterapia twarzy – zabieg medycyny estetycznej

Zadbane, lśniące i gęste włosy oraz jędrna skóra są oznaką piękna, dla większości z nas pielęgnacja jest priorytetowym elementem naszego wyglądu. Włosy jak i skóra bardzo rzucają się w oczy, ponieważ są prawie cały czas na widoku i są faktycznym odzwierciedleniem kondycji zdrowia organizmu. Salony fryzjerskie i salony urody są współcześnie oblegane, często mamy kłopot żeby znaleźć dogodny termin, a kolejki są niesłychanie długie. Nie mniej jednak to nie tylko fryzjerzy i kosmetolodzy o nas dbają, ale także robią to lekarze specjaliści. Oczywisty jest fakt, że odżywianie musi być stosowane nie tylko od zewnątrz, ale przede wszystkim od wewnątrz, co bez wątpienia przynosi najlepsze efekty. Jedną z efektywniejszych metod poprawy kondycji skóry twarzy i głowy jest mezoterapia igłowa. Mezoterapia igłowa raczej nie jest pojęciem dobrze znanym, ale warto się z nim zapoznać, jeśli problem łysienia czy zniszczonej skóry nas dotyka. Sukces tego zabiegu leży w docieraniu odpowiednich substancji w głąb skóry, stosowane przy każdym rodzaju problemów skórnych i jest zalecane zarówno płci męskiej jak i płci damskiej.

Jeśli chodzi o skórę twarzy, mezoterapia igłowa jest bardzo skuteczna i w zasadzie to właśnie ta część ciała jest najczęściej temu zabiegowi poddawana. Skóra twarzy jest jedną z najdelikatniejszych i dlatego też szybko się niszczy. Wstrzykiwane substancje redukują zmarszczki. Terapię można zastosować pod oczy, w miejscu tak zwanych ,,worków”, która je w dużym stopniu zmniejsza lub całkiem niweluje. Mezoterapia twarzy działa skutecznie przede wszystkim biorewitalizacji i polega na uaktywniania kolagenu i elastyny. Od razu po mezoterapii skóra niestety nie jest zachęcająca i promiennie, pokazują się chwilowe zaczerwienienia i obrzęki; warto ten czas przeczekać, aby móc ujrzeć zadziwiające efekty poprawy stanu.

Wyróżniamy dwie metody w wstrzykiwaniu danych substancji: przy wykorzystaniu odpowiedniego pistoletu lub manualnie przy wykorzystaniu strzykawki i igły. Nie jest to zabieg chirurgiczny, a jedynie wprowadzanie minimalnych dawek specjalnych substancji, które mają w składzie, takie elementy jak kwas hiauluronowy, witaminy, peptydy, aminokwasy. Są one wprowadzane na głębokość 1-2 mm, prosto w miejsca z dolegliwościami. Zabieg mimo wstrzykiwania jest całkiem bezbolesny i przyjemny. Celem mezoterapii jest przywrócenie krążenia skóry. Jak sama nazwa wskazuje jest to terapia, czyli ciąg zabiegów, powinno się więc powtórzyć go kilka razy. Jaka jest najlepsza ilość i częstotliwość przeprowadzania zabiegów? Wszystko to jest zależne wyjściowego stanu skóry, rodzaju dolegliwości, preparatu jaki stosujemy oraz indywidualnych potrzeb.Na początku przeważnie jest to seria od 2 do 6 zabiegów co tydzień lub dwa tygodnie, następnie dla podtrzymania efektów kontynuuje się je co 2-4 miesiące. Taka seria daje dużo większe i bardziej długotrwałe efekty, niż jeden zabieg. Czego dokładnie możemy spodziewać się po mezoterapii twarzy? Na pewno jędrność i nawilżenie oraz redukcja zaczerwienienia i zmarszczek.Wszystkie efekty utrzymują się zadowalająco długo. Terapia ta nie tylko niweluje wcześniej powstałe schorzenia, ale także zatrzymuje powstawanie nowych, poprzez produkcje włókien kolagenowych oraz uruchamianiu procesów naprawczych.

Jeśli chodzi o włosy, ich wzrost jest dość skomplikowanym procesem, na który składają się trzy części. Przytrafiają się przypadki, gdy porost włosów zostaje zatrzymany. Taką przypadłość nazywamy łysieniem lub nadmierną utratą włosa. Nachodzi też pytanie, w którym momencie wypadanie jest kontrolowane, a w którym momencie należy zacząć się interesować czy nie jest to nadmierne wypadanie? Nie ma na to dokładnej. Teoretycznie utrata mniej niż 100 włosów na dzień jest sprawą bezpieczną, w takim wypadku terapie stanu włosów, powinno się rozpocząć powyżej liczby stu włosów, co jest już raczej widoczne. Jak leczyć tego rodzaju problem? Sposób leczenie jest wiele, od kosmetyków do smarowania skóry głowy po terapię laserową, jednak to właśnie mezoterapia igłowa jest jedną z najczęściej wybieranych, co może świadczyć o jej efektywności w tym zakresie pielęgnacji. Przeprowadzenie tego rodzaju terapii przy utracie włosów pomaga ponowić krążenie, i jednocześnie pobudzić wzrost nowych włosów.

Zabieg mezoterapii wydaje się bardzo trudny, co w rzeczywistości okazuje się nieprawdą. Pierwszym krokiem jest dokładne oczyszczenie skóry oraz nałożenie kremu znieczulającego w zależności czy osoba, tego potrzebuje. Następnym krokiem jest dezynfekcja i nakłuwanie. Same kłucia mogą być minimalnie wyczuwalne, ale pomimo tego pacjenci nie twierdzą, że jest to zabieg dotkliwy. Po przeprowadzonym zabiegu mezoterapii nie powinno się korzystać z kąpieli parowych, unikać opalania się oraz narażania skóry na zmiany termiczne. Bardziej szczegółowe informacje przedstawia specjalista na wcześniejszej konsultacji, tak aby całościowy przebieg kuracji był bezpieczny.

Kosmetyka estetyczna