Nowoczesne zabiegi kosmetologii medycznej - gabinet kosmetyczny Toruń.

Ksometologia medyczna – Najnowsze zabiegi kosmetyczne

Obecnie praktycznie każdy nowoczesny gabinet kosmetyczny udostępnia całą paletę interesujących zabiegów, jakie nie tylko pielęgnują skórę, ale również kształtują figurę, likwidują tłuszcz, cellulit, nadmierne owłosienie i rozpowszechniają rozwiązania anti-aging. Wszystkie te elementy są możliwe dzięki postępowi technologii, które przynoszą co raz to ulepszone i skuteczniejsze rozwiązania przeciwko starzeniu się, problemom skóry czy nadwadze. Co więcej, innowacyjne technologie sprawiają, że zabiegi stają się co raz mniej inwazyjne, co sprawia, że nie obciążają już zdrowia pacjentów, a przynoszą niesamowite rezultaty. Wiele salonów kosmetycznych cieszy się doskonałymi opiniami na temat dostarczanych usług, wynikającymi z zabiegów wysokiej klasy.

W NOWOCZESNYCH GABINETACH KOSMETYCZNYCH

Nowoczesne zabiegi oczyszczające

Pośród innowacyjnych zabiegów musiały powstać takie rozwiązania, które mają na celu odświeżenie i oczyszczanie skóry. Zadbana skóra jest znacznie bardziej podatna na wpływ innych kosmetycznych zabiegów, a przy tym jest znacznie bardziej promienna i estetyczna. Likwidowanie niedoskonałości, zaskórników, łoju i martwego naskórka dodatnio wpływa na jej wygląd i zdrowie. Zazwyczaj stosowane w tym celu w gabinetach kosmetycznych działania, mają za cel otwarcie porów i pozbycie się z nich zanieczyszczeń. Najpowszechniejsza metoda polega na pracy kosmetyczki, która ręcznie usuwa nieczystości z wcześniej otwartych porów przez uciskanie skóry. Możliwe jest również oczyszczanie chemiczne, jakie zużywa kwasy w odpowiednich stężeniach. Pozostałe metody zwykle angażują pracę specjalistycznych urządzeń. Dla przykładu urządzenie do zabiegu mikrodermabrazji zeskrobuje warstwy starego naskórka i wciąga je do wnętrza. Jedną z najnowocześniejszych metod w dziale kosmetologii jest peeling kawitacyjny, wykorzystujący siłę ultradźwięków.

Nowoczesne zabiegi regenerujące

Najbardziej znanym zabiegiem porządnie regenerującym jest mezoterapia igłowa. To za jej pomocą dostarczane są skórze wartości regenerujące i odżywcze, które pobudzają organizm do włączenia procesów odnowy oraz do produkcji elastyny i kolagenu. Mezoterapia polega na wstrzykiwaniu specjalnych koktajli z kwasu hialuronowego, aminokwasów, witamin i wyciągów roślinnych, które mają niezwykły, dodatni wpływ na kondycję skóry. Tego typu zabiegi nadają skórze elastycznośc i jędrność oraz zwalniają starzenie.

Do zabiegów regenerujących często wykorzystuje się również materiał nazywany osoczem bogatopłytkowym. Wydziela się ono bezpośrednio z krwi pacjenta i ma niezrównany wpływ na autoregenerację. Komórki macierzyste udoskonalają wygląd skóry, jej elastyczność oraz gęstość, a także eliminują zmarszczki. Dzięki tej metodzie odtwarzane są zniszczone komórki, zwiększa się produkcja kolagenu, a także rozwój naczyń krwionośnych.

Nowoczesne zabiegi modelujące sylwetkę

Zabiegi modelowania sylwetki przede wszystkim przyciągają tych, którzy chcieliby pozbyć się zgromadzonego tłuszczu, szczególnie z tych części ciała, które są niepodatne na aktywność fizyczną oraz opracowane diety. Współczesna technologia pozwoliła sporządzić metody, które sprawiają, że komórki tłuszczowe zostają rozbite, zmieniają stan na płynny, dzięki czemu o wiele prościej jest je odessać albo przesłać do wątroby, a stamtąd zazwyczaj wydalane są za pomocą zwykłego funkcjonowania metabolizmu. Tego typu zabiegi zwykle mają także dodatkowe dobre efekty, np.: stymulują produkcję kolagenu albo ułatwiają wydalanie toksyn. Zazwyczaj w taki sposób można też pożegnać cellulit, zmniejszyć zmarszczki, blizny albo rozstępy.

Istnieje wiele nowatorskich metod modelowania sylwetki i wspierających odchudzanie. Zalicza się do nich np. endermologia, która za pomocą specjalnie stworzonych rolek masuje ciało i tym samym rozbija komórki tłuszczu. Inna metoda, czyli kriolipoliza działa na zasadzie zamrażania i niszczenia tkanki tłuszczowej w temperaturze nie spadającej poniżej -10°C. Natomiast kawitacja ultradźwiękowa bazuje na energii ultradźwięków. Istnieją również techniki wykorzystujące laser lub iniekcję. Zwykle te metody są mało inwazyjne i przynoszą zauważalne rezultaty: możliwe jest zlikwidowanie nawet 40% tłuszczu, jednak nie mogą one zastępować ćwiczeń i zdrowej diety, a zaledwie wspomagać.

Nowoczesne zabiegi laserowe

Chociaż lasery są w kosmetologii znane od dawna, wciąż odnajdują nowsze i skuteczniejsze zastosowania, dzięki rozwojowi i co raz bezpieczniejszemu działaniu. Salony kosmetyczne udostępniają innowacyjne zabiegi laserowe, które oddziałują na różne obszary ciała i tak samo różne problemy. Najpowszechniejsza jest z pewnością depilacja laserowa, która usuwa nadmierne owłosienie z każdej części ciała na długo. Zabiegi laserowe likwidują również problemy skórne: usuwają trądzik, niszcząc bakterie powodujące stany zapalne albo usuwają przebarwienia, które pojawiają się ze względu na skupiska melaniny (barwnika) w jednym miejscu. Pozostałe zabiegi laserowe pozwalają na zamykanie widocznych naczynek krwionośnych albo są doskonałym sposobem na odmłodzenie.

Nowoczesne zabiegi odmładzające

Stymulacja elastyny i kolagenu bezpośrednio wpływa na stan skóry i jednocześnie ją odmładza. W wyniku tego wiele zabiegów dodatkowo wpływa na zwalnianie procesów starzenia. Istnieją jednak zabiegi, które pierwszorzędnie odmładzają skórę, sa to np. mezoterapia, zabiegi z osoczem bogatopłytkowym albo liftingi. Nowoczesne metody liftingujące, stosują nowatorskie sposoby oraz technologie, dzięki którym nie zawsze wiążą się one z inwazyjnymi zabiegami operacyjnymi. Dla przykładu liftingi HIFU – działające dzięki ultradźwiękom albo za pomocą nici liftingujących – wprowadzanych w głębokie warstwy skóry, żeby unosiły i utrzymywały konkretne partie skóry.

https://www.beautymedica.pl/cennik/