Fryzjer ślubny Toruń - Damski salon fryzjerski w Toruniu

Fryzjer Toruń

Ślub i wesele to jedno z tych wyjątkowych wydarzeń, kiedy wszystkie kobiety chcą prezentować się zjawiskowo. W trakcie przygotowań jedną z głównych rzeczy (dosłownie!) na głowie kobiety jest fryzura ślubna. Istotne jest, by nie tylko dobrze się prezentowała, pasowała do sukni i kształtu twarzy, ale także, by wytrzymała aż do rana. wybór fryzury na wesele musi być planowany z wyprzedzeniem, żeby zapobiec nieprzewidzianym problemom w dniu ślubu. Aby wszystko wyszło jak najlepiej, należy właściwie wybrać i fryzjera, i upięcie.

JAK WYBRAĆ FRYZJERA NA ŚLUB ?

Przy wyborze salonu najistotniejsze jest to, aby panna młoda czuła się dobrze. Najlepszym pomysłem jest więc salon, z którego usług jest zadowolona od lat. Fryzjer, który od dłuższego czasu zajmuje się włosami klientki, dobrze zna ich wymagania, typ oraz wie jak je wymodelować, z tego powodu nie warto eksperymentować i szukać nowego specjalisty.

Może zdarzyć się jednak tak, że panna młoda nie ma ulubionego salonu fryzjerskiego, w takim przypadku znalezienie właściwego fryzjera może wydawać się kłopotliwe. Przede wszystkim dobry salon musi mieć pozytywne opinie i doświadczenie. Warto też zapoznać się z jego katalogami fryzur weselnych oraz portfolio. Takie informacje można łatwo odszukać w internecie lub bezpośrednio w salonie.

Pomimo najkorzystniejszych referencji wybrany salon, może nie spełnić oczekiwań, dlatego niezłym rozwiązaniem jest wybranie się na czesanie próbne. Dzięki temu nie tylko będzie można ocenić jakość usługi, ale także, czy indywidualny pomysł lub propozycja fryzjera weselnego pasuje do sukni i kształtu twarzy panny młodej. To pomoże właściwie dobrać każdy z elementów wyglądu.

Planowanie fryzury na wesele z wyprzedzeniem oraz wstępne upięcia ślubne to dobry sposób na odrobinę szaleństwa. Mając kilka miesięcy, znacznie łatwiej zdecydować się na eksperymenty, które mogą okazać się strzałem w dziesiątkę. Tuż przed samym ślubem nie opłaca się zmieniać koncepcji.

JAK WYBRAĆ FRYZURĘ NA WESELE ?

Inspiracja

Dobór fryzury na ślub można zacząć od sięgnięcia do inspiracji np. dostępnych w internecie oraz z folderów w salonie fryzjerskim. Dzięki temu panna młoda ma możliwość odnalezienia fryzur, jakie jej się spodobają. Będzie to porządną podstawą dla fryzjera ślubnego, do stworzenia spełniającej oczekiwania stylizacji.

Warto też mieć na uwadze, że włosy różnią się od siebie strukturą. Niektóre typy układają się lepiej lub gorzej. Inne z kolei nie zachowują stylizacji na długo. To samo dotyczy gęstości i długości włosów. Warto to omówić z fryzjerem, który z pewnością doradzi, czy oczekiwane upięcie ślubne będzie możliwe do wykonania na włosach oraz czy przetrwa całą noc, czy zaledwie uroczystość kościelną.

Kształt twarzy

Niestety fryzury, pasujące modelce z katalogu, nie zawsze będą pasować wszystkim kobietom. Trzeba ocenić również jednostkowe czynniki. Należy do nich z pewnością owal twarzy. Fryzura ślubna powinna uwydatniać jego piękno.

Osoby z okrągłymi twarzami powinny pozwolić sobie na upięcia weselne podnoszące włosy w górę, aby zwiększyć ich objętość. Dla odważnych pań, interesującym rozwiązaniem będą cięcia ponad linią żuchwy. W przypadku okrągłej twarzy zaleca się unikać prostych grzywek, ponieważ te optycznie skracają twarz.

Również u pań o kwadratowej twarzy warto unikać prostych grzywek. Niekorzystne są także gładkie upięcia włosów. Paniom z kwadratową szczęką najbardziej odpowiadają fryzury ślubne optycznie pomniejszające jej obrys, dla przykładu długie wycieniowane włosy.

Również u kobiet o kwadratowej twarzy warto zrezygnować z prostych grzywek. Nieodpowiednie są także gładkie upięcia włosów. Kobietom z kwadratową szczęką najlepiej odpowiadają fryzury weselne optycznie zmniejszające jej obrys, czyli na przykład długie wycieniowane włosy.

U pań o prostokątnej twarzy sprawdzą się fryzury, o zwiększonej objętości po bokach twarzy. Stanowczo odradza się upięcia wysoko na szczycie głowy i fryzury z odsłoniętym czołem.

Paniom z trójkątną twarzą najbardziej odpowiadają fryzury wyrównujące wąską, dolną część twarzy. Może to być klasyczny bob z krótką grzywką lub zakręcone końcówki włosów. Odkryte czoło i wysokie upięcia optycznie wydłużą brodę.

Suknia

W trakcie wyboru fryzury weselnej jednym z kluczowych elementów, jakie muszą współgrać jest suknia ślubna. Przede wszystkim najważniejsza jest ilość zdobień oraz kształt dekoltu sukni. Należy podchodzić do tego z umiarem. Czasem mniej znaczy więcej.

Przy strojnej, bogato zdobionej sukni, warto zrezygnować z wymyślnych upięć. Fryzura na ślub, chociaż niemniej ważna, jest głównie dopełnieniem, dlatego nie może odciągać uwagi od ubioru, co oznacza, że powinna być subtelna. Wymyślne upięcie ślubne sprawdzi się przy gładkiej, niezbyt eleganckiej, wymyślnej sukni.

Suknia z zabudowanym dekoltem lub ze stójką już sama w sobie jest ozdobą, dlatego włosy powinny odsłaniać szyję. Do takiej sukni najlepsze będzie wysokie upięcie albo kok od tyłu głowy. Doskonałym dopasowaniem są też gładkie fryzury ślubne. Również suknia z dekoltem w kształcie łódki będzie się dobrze prezentować w tym połączeniu.

Suknia bez ramiączek daje fryzjerowi duże pole do popisu. Przy tej sukni właściwe są zarówno upięcia, a także puszczone swobodnie włosy, które delikatnie okryją ramiona. Rozpuszczone włosy są też wspaniałym dopasowaniem do sukni z dekoltem w kształcie litery V.

Podstawową rolą sukni z dekoltem na plecach jest wyeksponowanie pleców, zdobywanie uwagi, dlatego dobrane do niej upięcie weselne powinno zadbać o to, by kosmyki włosów ich nie zasłaniały.

Suknia na jedno ramię potrzebuje wyrównania asymetrii, z tego powodu do tego rodzaju sukni świetnie pasują upięcia po drugiej stronie szyi, które wyrównają wizerunek, jednak nie zakryją ramiączka.

Dodatki

Fryzurę na ślub można też dopasować do dodatków, chociaż zazwyczaj lepiej zrobić na odwrót. Najbardziej powszechnym elementem jest oczywiście welon, który jest dobry dla wszystkich fryzur i upięć. Równie powszechne są ozdobne wsuwki i opaski, wspaniałe też dla włosów o każdej długości. Wianki z żywych albo sztucznych kwiatów będą uroczym dopełnieniem rozpuszczonych włosów, z kolei pojedyncze kwiaty cudownym dodatkiem subtelnych upięć. Kapelusze i fascynatory wypadną dobrze tylko w przypadku, gdy oprawa ślubu utrzymana jest w stylu retro.

Te wskazówki pomogą w doborze fryzury ślubnej, należy jednak pamiętać, że panna młoda ponad wszystko musi czuć się w niej dobrze.

Fryzjer Toruń Cennik

Górny -Studio – Fryzjer Toruń