Endermologia LPG skuteczne usuwanie cellulitu i ujędrnianie skóry

Endermologia LPG – zabieg skutecznie redukujący cellulit

Endermologia LPG to innowacyjny zabieg, mający na celu wymodelowanie sylwetki, przez walkę z niechcianą tkanką tłuszczową, rozstępami czy cellulitem. Ten nowy patent to rodzaj mechanicznego masażu, wykonywanego przy użyciu specjalnej głowicy, który daje klientkom niezwykły komfort i relaks. Tego typu leczenie jest kompletnie bezinwazyjne i pomaga w wygładzeniu skóry zaledwie w ciągu kilku zabiegów. Zostało utworzone dla kobiet i dla mężczyzn, którzy marzą o pięknym wyglądzie bez ścisłej diety i wyczerpujących ćwiczeń. Endermologię można wykonywać na całym ciele albo punktowo na przykład na udach, pośladkach, brzuchu czy twarzy.

Na czym polega Endermologia LPG?

Endermologia LPG przeprowadzana jest przez odpowiednio przeszkolonego kosmetologa lub lekarza. Każdy zabieg poprzedza rozmowa, podczas której specjalista odbywa z pacjentem niedługi wywiad, dzięki któremu pozna styl życia, ogólny stan zdrowia oraz wniknie w problem i idące za nim oczekiwania.

Przeznaczona do zabiegu maszyna, została zaopatrzona w opatentowane rolki umieszczone w głowicy. Proces masażu polega na zasysaniu i ugniataniu skóry w różnych kierunkach o regulowanej sile, który aktywizuje proces uwolnienia tłuszczu (lipozy), przyspiesza krążenie krwi oraz metabolizm, a do tego wspomaga wydalanie z organizmu toksyn i produkcję kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego.

Na czas zabiegu pacjent ma specjalny kostium jednoczęściowy, który dba o komfort i zapobiega szczypaniu skóry czy zaciąganiu włosków, a do tego ułatwia przesuwanie rolek. Właściwie wyregulowana i dostosowana do pacjenta siła masażu sprawia, że zabieg nie wymaga znieczulenia, jest kompletnie bezbolesny, a jego działanie wpływa na dobre samopoczucie. Zazwyczaj zabieg trwa 30 – 45 minut, a dla uzyskania doskonałych efektów zalecane jest zastosowanie serii 10 – 20 zabiegów, wykonywanych w częstotliwości 2 – 3 razy w tygodniu.

Co się dzieje po zabiegu?

Endermologia LPG ma wiele dobrych efektów. Już po 3 wizytach u specjalisty, stają się one widoczne: usunięty nadmiar tkanki tłuszczowej jednoznacznie wpływa na zmniejszenie obwodów konkretnych partii ciała, co korzystnie działa na kształt sylwetki, która wspaniale się modeluje i wyszczupla. Ponadto cellulit zostaje pomniejszony, a rozstępy, blizny i zmarszczki są o wiele mniej widoczne i mocno wygładzone. Endermologia LPG ma też doskonały wpływ na skórę. Pomaga ją ujędrnić i rozświetlić, dzięki czemu skóra staje się mniej wiotka, a odnowiona i odmłodzona. Innymi efektami zabiegu są poprawa krążenia krwi i limfy, zmniejszone obrzęki oraz ogólne rozluźnienie napięcia ciała.

Pielęgnacja ciała po zabiegach

W wyniku endermologii LPG mogą pokazać się nieliczne siniaki, a na 3 lub 4 dni skóra może być punktowo nadwrażliwa na dotyk, z tego powodu niezwykle znaczące jest zachowanie odpowiedniej pielęgnacji. Jest to także istotne z uwagi na to, że prawidłowa dbałość o samopoczucie i stan zdrowia pomoże w zatrzymaniu efektów endermologii na dłużej.

Trzeba w głownej mierze pić dużo, zaleca się od 2 do 2,5 litra, niegazowanej wody, która ułatwia wydalanie tkanki tłuszczowej i toksyn z organizmu. Równie kluczowe jest przestrzeganie zdrowej diety. Szczególnie korzystne będą pokarmy z niską zawartością sodu, soli, tłuszczów oraz niewielkim indeksem glikemicznym.

Zachowaniu ciągłych efektów endermologii pomaga również systematyczna fizyczna aktywność. Trzeba jednak pamiętać, aby nie przeciążać organizmu i stosować łagodniejszą formę gimnastyki, która wesprze w zachowaniu zdrowia i sprawności, a także przysłuży się do dalszego spalania tłuszczu.

Trzeba także zadbać o odpowiednie nawilżenie skóry, zwłaszcza w miejscach, w których były obecne blizny, rozstępy albo cellulit. W tym celu dobrze jest stosować kremy albo emulsje ujędrniające. Ich składniki pomnożą działanie i zwiększą satysfakcje z zabiegu.

Zalecane jest, by po skończeniu serii zabiegów, na jednej nie poprzestawać. Korzystanie z zabiegów przedłużających efekty raz w ciągu miesiąca lub dwóch, przeciwdziała ponownemu zaleganiu tłuszczu w tkankach.

Przeciwwskazania wykonywania endermologii LPG

Pomimo wszelkich korzyści z endermologii LPG oraz działania, które jest zupełnie nieinwazyjne i bezpieczne znajdzie się sporo przeciwwskazań, do przeprowadzenia tego zabiegu. Większość z nich jest związana bezpośrednio ze stanem zdrowia i kondycją organizmu pacjenta. Do najbardziej istotnych należą przed wszystkim najtrudniejsze choroby, takie jak aktywne nowotwory albo choroby krwi (w tym przyjmowanie leków np. przeciwzakrzepowych) i układu krążeniowego, jak zapalenie żył i żylaki.

Wykluczenie stanową również urazy i choroby skóry (na przykład bielactwo), infekcje oraz przepuklina. Decydowanie się na zabieg nie jest też zalecane kobietom karmiącym piersią oraz kobietom w ciąży. Najwcześniej, endermologię LPG można wykonać 5 miesięcy po zwyczajnym porodzie dziecka oraz przy cesarskim cięciu po 7 miesiącach.

Dla osób, które mają założone implanty lub kolczyki nie ma zakazów do przebycia zabiegu, ale trzeba pominąć te partie ciała w ciągu endermologii LPG. Nie należy także poddawać zabiegowi takich miejsc, gdzie występują pieprzyki, tłuszczaki, nowe blizny albo w stanie zapalnym. Te obszary także trzeba ominąć.