Termosy obiadowe sklep Termos na obiad

Termos obiadowy, potrzebne do pracy jak i w podróży.

Termosy nie są niczym nowym i na rynku widzimy je od lat, a dokładnie od około roku 1900, jest to dość długi czas od kiedy zaczęły być produkowane. Budowę termosu skonstruowało dwóch naukowców- Jacques-Arsène d’Arsonval oraz Jamer Dewar, a określenie pochodzi od greckiego słowa ,,therme” oznaczającego ciepło. Każdy z nas mają świadomość czym jest termos, jednak mała część osób wie jak on dokładnie pracuje. Jest to ,nazwijmy, akcesorium, zbudowane z podwojonych ścianek, pomiędzy którymi jest obszar pustki cieplnej. Ściany są bardzo cienkie ,dzięki czemu wymieniają one niezauważalną ilością ciepła. Strata ciepła jest także redukowana przez przewodzenie oraz zewnętrzną część, która przykryta jest osłoną odpierającą światło. Wszystko to sprawia, że termos podtrzymuje nasze danie lub nasz w idealnej temperaturze przez długi okres czasu. Współcześnie na rynku możemy znaleźć tysiące rodzai termosów, mamy możliwość wybierać w barwach, pojemności, okazji, termosów z dodatkami lub bez.

Termosy różnią się także wykorzystaniem, na przykład, są termosy tradycyjne, znane wszystkim, o standardowym kształcie, służące do przechowywania napoi, takich jak kawa lub herbata oraz termosy obiadowe, innymi słowy termosy do posiłków, do utrzymywania ciepła zup czy dań i są funkcjonalnym rozwiązaniem. Termosy obiadowe różnią się od tych klasycznych przede wszystkim, to znaczy są one po pierwsze, dużo większe, po drugie mają całkiem inną budowę, nie są takie wysokie, mają szerszy wlew i są bardziej złożone. Jeśli chodzi o funkcjonowanie, nie znajdziemy tutaj żadnej różnicy.Tego rodzaju termosy są niezastąpione w pracy i na wycieczkach. Spędzając duże ilości czasu w pracy z niemożliwością przyrządzenia sobie ciepłego posiłku, świetnym pomysłem jest zrobienie sobie posiłku w domu i przechowanie go w termosie. Inna sytuacja, wycieczka, bez znaczenia czy szkolna, wraz ze znajomymi czy samotna, w góry, nad rzeką, zwiedzając miasta czy wsie, jesteśmy w stanie zabrać ze sobą ukochane posiłki, bez potrzeby spędzenia dnia konsumując tylko i wyłącznie przekąski. W pracy, jak i na wycieczce jest to potrzebne, gdyż wykonując wysiłek czy to fizyczny czy psychiczny, nasz organizm potrzebuje odpowiedniego posiłku, aby móc spokojnie działać przez kolejne kilka godzin.

Aby wybrać idealny dla siebie termos, powinno się przejrzeć ofertę jaką znajdziemy w wielu sklepach stacjonarnych i internetowych. Termosów jest tak wiele, że często jest ciężko zdecydować. Znaczącą role przy wyborze ma bez wątpienia cena, która waha się od około 30 złotych do nawet 400 złotych. Zauważamy, że jest to niemała rozbieżność w kosztach. Istnieje takie przekonanie, że dobry termos, który wytrzyma więcej niż jeden sezon powinien dużo kosztować. Istotną kwestią jest także tworzywo, z którego nasz produkt jest wyprodukowany. Są termosy plastikowe, które niestety słabo trzymają ciepło oraz termosy ze szkła i stalowe, które bez zarzutów dają sobie rade. Termosy stalowe są najpopularniejsze, jako, że te szklane nie są tak trwałe. Kolejna kwestia jaką powinno się rozważyć przed zakupem jest zakrętka, przez który ucieka wysoka temperatura. Korek może być działający samoistnie, z uszczelką i hybrydowy. Na wycieczkę w chłodniejsze miejsca idealnym będzie ten pierwszy, bo to przez ten rodzaj ucieka najmniej ciepła. Jeśli chodzi o rozmiar, to termosy obiadowe zazwyczaj nie są bardzo pojemne; wytwarzane są tak, aby zmieścić posiłek dla jednej osoby. Jeśli nasz termos mamy zamiar zabrać w podróż warto pomyśleć o komforcie trzymania; aby nie było to problemem. Do wyboru mamy termosy z zwykłą powłoką zewnętrzną, wykonaną z metalu oraz specjalnie stworzone termosy wyższej jakości o chropawej powłoce. Dzięki temu mamy gwarancje, że termos nie wypadnie się nam z rąk; oprócz tego, prezentują się one o wiele ciekawiej.

Jakie mamy możliwości przy korzystaniu z tego typu akcesorium? Termosy obiadowe, czy tak zwane food jug’i, są projektowane, z myślą o, jak sama nazwa wskazuje, ciepłych posiłkach. Jakie dokładnie dania możemy w nich przechowywać? Wydaje się, że w takim ,,pojemniku” można przechowywać tylko zupy, co jest bez wątpienia błędnym stwierdzeniem, jako,że nadają się one również do przechowywania dań jednogarnkowych, jak na przykład bigos czy gulasz.Co interesujące, świetnie sprawują się w przenoszeniu potraw zimnych. Są one zaopatrzone w zakrętkę, która idealnie funkcjonuje jako naczynie. Food jug’i posiadają jednak pewna wadę, trzymają one ciepło o wiele krócej niż tradycyjne termosy na gorące napoje, jest to tylko 4-6 godzin. W niektórych sieciach znajdziemy specjalne termosy długo trzymające ciepło, są one bez wątpienia sporo droższe.

Termosy obiadowe są dość nowe na rynku, ale szybko stały się popularne i ochoczo nabywane. Chcąc poprawić jakość swoich posiłków w pracy idealnym pomysłem jest zaopatrzenie się w takie akcesorium.Natomiast w czasie długich wypraw na łono natury, termos jest często jedyną możliwością na zjedzenie czegoś pożywnego i ciepłego oraz na rozgrzanie się. Food jug’i mają wiele zalet, takich jak: pojemność idealnie stworzona, aby zmieścić kompletny posiłek; posiadają duży otwór wlewowy, który umożliwia łatwe mycie oraz zręczne korzystanie sztućców przy jedzeniu bezpośrednio z termosu; większość świetnie radzi sobie z izolowaniem ciepła, mamy możliwość więc cieszenia się z ciepłego jedzenia przez długi okres czasu. Nie można zapomnieć jednak, że takie termosy nie działają dozgonnie i mimo wszystko po dłuższym użytkowaniu należy je zmieniać.

Zapraszamy do sklepu https://www.kubek-termiczny.pl/termosy-turystyczne-i-obiadowe/