przewozy autokarowe Toruń wynajem autokarów cena

Autokary wycieczkowe – koszt najmu

Obecnie autokary charakteryzują się wysoką jakością, jeśli chodzi o potrzeby pasażerów. Nowoczesne autokary wyposażone są w wiele udogodnień oddziałujących na komfort podróży.

Autokary mają w standardzie ergonomiczne fotele, klimatyzację i toaletę. Zwykle dostępny jest także barek i telewizor. Kolejnymi udogodnieniami są indywidualne nawiewy powietrza i oświetlenie, port USB, gniazdko i WiFi.

AUTOKAR W PODRÓŻY

Autokary obsługują w dużej mierze wycieczki krajowe oraz zagraniczne. Wiele z nich wiąże się z wielogodzinną jazdą, z tego powodu autokary projektuje się z troską o wygodę pasażerów. Autokary w Polsce mają świetne dalekobieżne połączenia w kraju, a także kursują po Europie wschodniej oraz zachodniej. W trakcie dalekich tras urządzane są również postoje. Dzięki nim podróżujący mogą na chwilę wyjść, rozprostować nogi, zaczerpnąć powietrza, udać się za potrzebą albo zjeść.

Aby zapewnić stu procentowy komfort w autokarze możliwa jest obecność pilota, który zatroszczy się o pasażerów, a w trakcie jazdy opowie historie na temat mijanych miejsc.

WYNAJEM AUTOKARÓW

Wycieczki zagraniczne czy krajowe to nie jedyny cel autokarów. Przewoźnicy oferują możliwość wynajmu autokaru na specjalną okazję. Sprawdzają się w potrzebie przewiezienia dużej liczby osób. Wynajem spełni oczekiwania w przypadku imprez zorganizowanych, takich jak wesela, czy wyjazdy integracyjne. Dużym popytem cieszą się też przy organizacji wyjazdów biznesowych. Wynajem autokaru to oprócz tego dobry transport wycieczek szkolnych, na kolonie oraz na zawody sporotowe.

BEZPIECZNY AUTOKAR Z DOŚWIADCZONYM KIEROWCĄ

Najważniejszą cechą, na którą stawia wynajem autokarów jest bezpieczeństwo. Każdego roku zachowuje się dbałość o sprawność, każdego z pojazdów oraz planuje się inwestycje zakupu nowego taboru autokarów. Utrzymanie stosunkowo nowych pojazdów zapewnia komfort podróżowania.

Istotną zaletą jest to, że wynajem autokaru, to również wynajem kierowcy. Każdy z nich jest wysoko wykwalifikowanym pracownikiem, a ich kompetencje popierają cykliczne testy. Istotne są też przeprowadzane badania zdrowotne, dopuszczające do wykonywania pracy. Selekcję odpowiedniej załogi dogląda wybrany kierownik transportu. Oznacza to możliwość wysokiej standaryzacji obsługi klientów, a wynajem autokaru, kojarzył się z najwyższą klasą.

Aby podróż przebiegała bezpiecznie i sprawnie autokary posiadają wytyczoną przepisami liczbę kierowców. W trakcie długich tras, kierowcy się zamieniają i dbają o osobisty wypoczynek, by móc odpowiedzialnie kierować autokarem. Doświadczenie pracowników przekłada się na świetną orientację w terenie i wiedzę na temat zamiennych tras, co oznacza bezproblemową podróżą.

Nowoczesna technologia pozwala też na większą dostępność. Nie opiera się już tylko na kupowaniu biletu, czy wynajmu autokaru online, ale również obserwowania autokarów za pomocą GPS. Co także jest elementem poprawy bezpieczeństwa.

JAK DOBRZE WBRAĆ AUTOKAR

?

Wybór autokaru zależy od specyfiki wyjazdu, ilości godzin lub dni i liczby osób. Najprostszym przelicznikiem jest ilość miejsc. W przypadku autokarów wysokopokładowych ich ilość waha się od 32 do 64 miejsc. Autokar niskopokładowy zmieści od 18 do 30 siedzeń. Możliwy jest także wynajem autobusów na wyjazdy z mniejszą liczbą pasażerów. Największe autokary piętrowe (od 70 do nawet 86 miejsc) jeżdżą zwykle w dalekie trasy.

Należy również sprawdzić, jaki jest stan stan techniczny autokaru. Dokumenty związane z dopuszczeniem autobusu do jazdy, są ogólnodostępne. Nie zaszkodzi też rozeznać się, czy ma wszelkie niezbędne elementy wyposażenia na przykład gaśnicę i apteczkę.

Pomocne mogą okazać się także opinie poprzednich klientów, wyszukane w internecie.

KOSZT WYNAJĘCIA AUTOKARU

Analogicznie do doboru autokaru, cena za wynajem oparty jest o kilka czynników. Do rozmiaru autokaru trzeba dodać takie elementy jak liczba kilometrów, miejsce podstawienia autokaru, trasa z podaniem punktów noclegowych i czas pracy kierowcy. Warto pamiętać o zabezpieczeniu mniejszych wydatków jak opłaty za autostrady czy płatne parkingi. Naturalnie można też liczyć na rabaty. W biznesie turystycznym najlepsze oferty dotyczą podróży planowanych z wyprzedzeniem. Szybka rezerwacja pozwala lepiej zaplanować podróż. Na promocje mogą też liczyć stali klienci. Częste korzystanie z usług konkretnych firm, daje możliwość negocjacji cen.

Wynajem autokarów Toruń