Nowoczesne implanty stomatologiczne w służbie estetyki

Zęby jako element konstytuujący miejsce w hierarchii społecznej

W pierwotnych plemionach indiańskich z premedytacją wykorzystywano techniki zniekształcania zębów, by jasne było „kto jest kim”. Wygląd zębów przynależał zatem do aspektów wyróżniających określoną osobę pod względem przynależności grupowej i obejmowanego w hierarchii miejsca. Porównywalnie sytuacja miała się u innych populacji, które za pomocą tatuaży, skaleczeń, opasek bądź kolczyków, zamierzały wyróżniać się na tle innych. Jak wspomina Mariusz Pryliński w Estetyce białej i czerwonej: „Zabieg ten dotyczy obu płci i ma miejsce w wieku osiemnastu lat u mężczyzn oraz dziewięciu u kobiet. W wielu przypadkach członkowie tych szczepów mieszkają i pracują już w dużych aglomeracjach miejskich, a pomimo to pozostają wierni swym tradycjom plemiennym”. Starożytni Grecy analizowali ludzkie ciało pod względem geometryczności Panowała idea „złotego podziału”, która była ściśle związana z boskimi proporcjami. Chodzi tutaj o określone zależności matematyczne pomiędzy dowolnymi odcinkami. Na bazie dokonanych badań szybko przekonano się, że rozumowanie Greków było poprawne. Wykorzystuje się je więc we dzisiejszej stomatologii. Decydujące kroki w kierunku odontologii , mającej zapewnić olśniewający uśmiech, posiadają swoje źródło w XIX wieku. Zaobserwowano szczególny wzrost samoakceptacji, kondycji psychicznej, stanu mentalnego oraz poziomu satysfakcji w relacjach z innymi u pacjentów, których zęby nie posiadały dużej liczby przebarwień czy defektów. Także obecnie proces ożywiania naturalnej bieli zajmuje pierwsze miejsce wśród licznych zabiegów.

Wątpliwości na temat zdrowia może rozwiać tylko lekarz

Każdy z nas pragnie mieć naturalne i białe zęby. Oszałamiający, szczery, szeroki uśmiech jest dowodem nie tylko doskonałej sprawności cielesnej ukazuje między innymi naszą dietę, ale i naszą wizytówką podczas spotkań face to face – na rozmowie o pracę bądź z ważnym klientem. Wystarczy wyimaginować sobie orientacyjny scenariusz: świeża, śliczna osoba wchodzi do cukierni. Zajmuje wybrany stolik, po czym przystępuje do niej kelner z kartą dań. Ona uśmiecha się i w tym samym czasie widać u niej zaawansowaną próchnicę, martwicę wszystkich zębów bądź co gorsze – ich brak… Ta komediowa opowieść jest świetnym przykładem tego, czego wszyscy chcą uniknąć. Atrakcyjne są niedrogie metody wybielania zębów, np. zestawienie sody oczyszczonej z wodą utlenioną, co może zniszczyć szkliwo. Nim jednak rozpoczniemy z zapałem szczotkować zęby na własną rękę skomponowanym „eliksirem”, jesteśmy zobowiązani sprawdzić czy nie wyrządzą nam one żadnej krzywdy. A także – czy nie ma symptomów poważniejszego stanu chorobowego, który należy najpierw wyleczyć? Wyłącznie specjalista jest w stanie to ocenić i zaproponować adekwatną terapię. Nowoczesnym sposobem wybielania jest stosowanie past wybielających do zębów czy specjalnych pasków. Te produkty mogą nie przyczynić się do utrzymywania się efektów, jakich oczekujemy – błyskawicznego, profesjonalnego , a także długotrwałego usunięcia skaz. Jeśli taki jest prymarny cel, należy umówić się na konsultacje do dentysty, który oceni stan zębów, wypełni ubytki, wykona piaskowanie i skaling zanim odbędzie się główny zabieg. Bo opisywany zabieg polega na naświetleniu zębów z wykorzystaniem lampy albo lasera oraz wspomagającego żelu. Jest nieinwazyjny jakikolwiek sprzęt medyczny nie jest wkładany do środka ciała i w 100% bezbolesny.

Rozwiązanie dla małych i dużych kłopotów

Dzięki gwałtownemu postępowi protetyki można odbudować utracone zęby, a także całą szczękę. Chodzi powtórne nadanie podstawowych funkcji zgryzowi oraz zapewnienie mu wzbudzającego zachwyt wyglądu. W trakcie rozmowy z lekarzem specjalistą otrzymamy szczegółowe informacje dotyczące sposobów uzupełnienia jednostkowych braków w uzębieniu bądź odbudowania całego łuku zębowego. Dzisiaj nie ma jakichkolwiek komplikacji z tym, żeby błyskawicznie i solidnie wykonać na przykład częściową koronę zęba (ceramiczną lub biokompatybilną) czy solidną protezę, opierającą się na implantach, którą stosuje się przy znacznych brakach w uzębieniu. Licówki ceramiczne są niezastąpionym planem na uzyskanie olśniewającego uśmiechu dla wszystkich, którym złamał się ząb albo szkliwo jest nierówne. Są słabo podatne na ścieranie i do złudzenia przypominają prawdziwe zęby. Technika Inlay – Onlay, inaczej adhezyjna odbudowa ceramiczna (BPR), pomaga wymienić rozległą amalgamatową plombę na wypełnienie w formie korony. Tzw. bonding to zabieg, podczas którego robi się drobne poprawki: zamykania przerw między zębami albo zniwelowania uszkodzeń szkliwa. Sposoby wykonywania wszystkich wymienionych technik bazują w dzisiejszych czasach na informatyce i tego powodu powstają coraz inteligentniejsze sposoby przygotowywania materiałów i ich obróbki. Duża ilość osób pamięta przecież jak w powszechnym użyciu było złoto. Mnogość możliwości pociąga za sobą taki skutek, że stomatolog musi wybrać tą optymalną w danym przypadku, nie ustępując równocześnie oddziaływaniu reklamy.

Jeżeli jesteś zainteresowany skutecznymi metodami uzupełniania ubytków zębowych, zapraszamy Cię na naszą stronę, gdzie znajdziesz bardziej szczegółowe informacje na temat popularnych zabiegów estetycznych: Implanty Toruń .