Lifting zabiegi hi fu i nici liftingujące Toruń

Lifting – dostępne zabiegi odmładzające

Z wiekiem poziom elastyny i kolagenu w skórze zdecydowanie maleje, co sprawia, że robi się ona wiotka i ujawniają się na niej zmarszczki. Osoby, które chcą zatrzymać młodość , mogą poddawać się zabiegom, które przywrócą jej jędrność i elastyczność. Jeśli jednak same działania przeciw starzeniu się nie wystarczają, nowoczesna medycyna estetyczna oferuje liftingi, które przywracają napięcie skóry, poprawiają jej kształt oraz wygląd. Co więcej, obecne metody są co raz mniej inwazyjne i nie oznaczają trudnych operacji, bo są wykonywane bez skalpela. Zazwyczaj posługują się innymi metodami, ale są efektywnym sposobem na usunięcie oznak starzenia.

Lifting HIFU (ang. High Intensity Focused Ultrasound)

Zabiegi HIFU są zaliczane do najnowocześniejszych i pionierskich metod liftingowych. Jego technika opiera się na energii ultradźwięków, które są wysyłane przez specjalną maszynę i przedostają się do wnętrza skóry. Docierają zdecydowanie głębiej od innych maszyn (np. laserowych), a tam wywołują tarcie i ruch komórek, które produkuje ciepło. To doprowadza do podskórnych mikrouszkodzeń, które motywują regenerację organizmu. Wytwarzany w trakcie zabiegu kolagen korzystnie wpływa na zdrowie i wygląd skóry. Dzięki niemu odzyskuje ona jędrność i elastyczność, a zmarszczki zostają wygładzone. Co więcej technologia HIFU może być również stosowana na różnych częściach ciała. Dzięki długoletnim testom nad ultradźwiękami, ta technologia jest bezpieczna dla zdrowia, jednak zabieg powinien być przeprowadzany w przez specjalistę, żeby nie narażać się na niekorzystne działania.

Termolifting

Kolejnym sposobem na stymulację wytwarzania kolagenu jest termolifting, jaki jest współcześnie uznawany za jeden z najefektywniejszych liftingów. Zabieg opiera się na pracy fal radiowych, które tak samo jak w przypadku ultradźwięków wnikają do wnętrza skóry i tam oddziałują na włókna kolagenu. Poprzez energię termiczną rozszerzają się i obkurczają, co pobudza ich pracę. Termolifting poprawia napięcie skóry i modeluje owal twarzy, redukuje zmarszczki całej twarzy – także okolic oczu, a jędrność i gęstość skóry poprawia się już po pierwszym zabiegu. To działanie przeciwdziała starzeniu się i jest wspaniałą metodą zmniejszania blizn, cellulitu i rozstępów. Metoda nie ma szkodliwego wpływu na naczynia krwionośne ani na nerwy i jest absolutnie nieinwazyjny i bezbolesny.

Wolumetria twarzy

Pod pojęciem wolumetrii chowa się zabieg polegający na wstrzyknięciu kwasu hialuronowego albo innych substancji czyli stymulatorów kolagenu ( kwas polimlekowy), które są jak wypełniacz, w wyniku czego unoszą wiotką skórę i wyrównują owal twarzy. Niekiedy możliwe jest również wykorzystanie własnej tkanki tłuszczowej pacjenta. Dopasowane dawki sprawiają, że końcowy rezultat jest naturalny i nie ukazuje oznak nawet minimalnej ingerencji medycyny estetycznej. Preparat wstrzykuje się pod skórę albo pod mięśnie, a następnie rozciera subtelnym masażem, co przynosi pożądane i długotrwałe rezultaty. Przyjmuje się, że skutki wolumetrii utrzymują się 18 miesięcy. Co więcej może również zastępować skomplikowane operacje plastyczne, dlatego że dzięki wypełnieniu można poprawić kontur twarzy lub powiększyć usta czy kształt nosa.

Nici liftingujące

Nieco bardziej inwazyjną metoda liftingującą jest wszczepianie podskórnie specjalnych nici liftingujących. Ich zadaniem jest podniesienie skóry, która z czasem staje się zdecydowanie bardziej wiotka. Przeważnie dotyczy to obszarów jak na przykład: policzki, czoło, żuchwa, a także w pobliżu szyi lub dekoltu. Niestety skóra z obszerniejszych części ciała może być za ciężka, aby utrzymać ją przy użyciu nici. Ważne jest również to, że nici liftingujące przypominają nici stosowane podczas operacji i z upływem kilku miesięcy kompletnie rozpuszczają się w ciele. Wykonuje się je z kilku materiałów takich jak: polikaprolakton czy kwas glikolowy lub mlekowy i zazwyczaj są długie na około 6 – 10cm. Zabieg polega na wszyciu nici pod skórę przy użyciu specjalnych igieł, a dzięki znieczuleniu miejscowemu nie boli. Zazwyczaj taki zabieg działa przez okres około 2 lat.

Lifting laserowy

Kilka lat temu lifting laserowy był względnie inwazyjnym zabiegiem uwagi na to, że pacjenci wymagali kilku dniowej rekonwalescencji po skorzystaniu z zabiegu. Współcześnie metoda laserowa jest bezustannie dopracowywana, staje się bardziej dokładna i zdecydowanie mniej ingeruje w komórki. Tak jak pozostałe techniki, laser ma za zadanie podwyższenie wytwarzania kolagenu, z tego powodu jego promień wywołuje wiele mikrouszkodzeń tkanek, które motywują organizm do autoregeneracji. Lifting laserowy skutecznie odmładza, poprawiając owal twarzy. Dodatnio oddziałuje również na wygląd skóry, dlatego że za jego pomocą można usunąć przebarwienia, blizny, a także zamknąć rozszerzone pory.

Lifting operacyjny

Operacyjny lifting to najbardziej znany sposób na ukrycie skutków starzenia. Niestety także wyjątkowo inwazyjny. Jest to zabieg chirurgiczny, który ma za zadanie przywrócenie napięcia zwiotczałej i obwisłej skóry. Trudniący się tym chirurg medycyny estetycznej wykonuje specjalne nacięcia w okolicach linii włosów, skroni i uszu, po czym modeluje skórę ręcznie, naciągając i układając ją, żeby osiągnąć oczekiwany rezultat. Ten lifting może być całościowy albo częściowy, w zależności , jak dużą powierzchnię twarzy i szyi ma poprawić. Operację liftingującą wykonuje się pod narkozą. Wymaga ona znacznego okresu wypoczynku. Zazwyczaj opuchlizna znika w ciągu tygodnia, a na ostateczne rezultaty trzeba czekać mniej więcej pół roku. Z czasem blizny powinny być niewidoczne, a rezultat trwały.

https://www.beautymedica.pl/zabiegi/pro-age-hifu-3d/