Dekoracje ślubne- rodzaje dekoracji weselnych

Dekoracje weselne – ile to kosztuje

Jest wiele sposobów na udekorowanie sali weselnej i miejsca, w którym odbywa się impreza z okazji zaślubin. Zaliczają się do nich świecące napisy, które na pewno przykują uwagę. Ich znaczącym atutem jest to, że mogą mieć wiele, różnych zastosowań.

Zgodnie z panującymi, trendami, świecące napisy na przyjęciach weselnych to jedna z najczęściej wybieranych dekoracji przez Pary Młode. Dzieje się tak, ponieważ w relatywnie tani sposób, można przykuć uwagę zaproszonych i olśnić ich już na początku imprezy. Napisy świetlne emanują przyjemne ciepło, dlatego dobrym pomysłem jest ustawienie ich np. w okolicach miejsca przeznaczonego do tańca albo obok stanowiska kapeli. Jeżeli zdecydujemy się na takie rozwiązanie – warto wówczas pomyśleć nad napisem, który będzie motywował przybyłych na przyjęcie do zabawy, np. „DANCE”.

Możemy także zdecydować się, na zawieszenie świecącego napisu na ścianie. Będzie to dobre wyjście, jeśli na naszym weselu udostępnimy bar z drinkami dla gości. Świecący napis, z daleka wskazujący miejsce, w którym ulokowany jest bar stanie się cennym dodatkiem. Para Młoda ma również możliwość wywieszenia napisu ze swoimi inicjałami, bądź też bardzo popularnym „MR&MRS” – nad drzwiami wiodącymi do sali weselnej.

Świecący napis jest idealnym tłem do sesji fotograficznych. Niebanalne ujęcia na jego tle mogą mieć niezwykle romantyczny charakter. Jeżeli postawimy na mniejszą wersję, to wówczas spokojnie takie litery mogą stać się ozdobą stołu Nowożeńców, dzięki której miejsca Młodej Pary będą konkretnie wyróżnione.

Dekoracja w postaci świecących napisów jest obecnie hitem na rynku dekoracji ślubnych. Warto się zdecydować na takie rozwiązanie, ze względu na spory wachlarz zastosowań w stosunkowo niskich cenach.

Istotnym elementem ślubu oraz wesela są kompozycje z balonów. Baloniki w różnych kolorach, balony z helem, balonowe ozdoby pojazdu weselnego, czy bardziej popularne – balony przedstawiające Państwa Młodych. Rozwiązań jest bez liku, a każde może sprawić, że nasze przyjęcie zostanie dodatkowo ubarwione.

Na pozór może się wydawać, iż dekoracje balonowe to nic nadzwyczajnego. Można je spotkać niemal na każdym weselu, ale stwierdzenie, że nie można w tym temacie wymyślić czegoś oryginalnego jest błędem. Prawdziwą furorę możemy zrobić, jeżeli sięgniemy na przykład po tańczące balony przypominające kształtem Młodą Parę – na pewno wywołamy dzięki temu sporo uśmiechów na twarzach osób biorących udział w przyjęciu weselnym, a i sami z pewnością będziemy zachwyceni. Ostatnimi czasy, zanotowaliśmy również zwiększoną modę na balony-olbrzymy, które wystrzeliwuje się podczas pierwszego tańca Młodej Pary, a więc jednego z najchętniej wspominanych momentów całego przyjęcia weselnego.

Jeżeli pragniemy nadać naszemu wspaniałemu przyjęciu jeszcze bardziej romantyczny charakter, to wówczas świetnym rozwiązaniem będą dla nas ledowe balony świecące, chociażby w kształcie serca. Takie w różnych kolorach będą się świetnie prezentować na zewnątrz gdy zajdzie słońce, ale także na korytarzu domu weselnego i na samej sali.

Na sali weselnej często spotykamy inne dekoracje, które prezentują się szczególnie efektownie. Balony mogą również stać się małym elementem uzupełniającym większe elementy dekoracyjne. W takiej sytuacji bardzo przydatne mogą być balony pastelowe. Baloniki w różnych kolorach z dużą dozą prawdopodobieństwa przypadną do gustu najmłodszej części naszych gości.

Jak wynika z tego wpisu, świat balonów praktycznie nie zna granic możliwości i każdy może w nim znaleźć coś dla siebie. Oryginalne kompozycje balonowe to doskonały wybór na ślub, wesele, ale również na inne eventy zorganizowane.

Planowanie wesela nie odbędzie się, bez planowania dekoracji na wesele, które uświetnią każdą część ceremonii. Ogromny wybór dodatków, jakimi można uświetnić wystój kościoła, sali czy samochodu, pozwoli na przygotowanie idealnej uroczystości. Dekoracje na wesele nie muszą być jednak wyszukane, ani drogie, by stanowiły doskonały element wystroju wnętrz, robiły wrażenie oraz były dobrze wspominane przez gości. Najlepiej wybrać takie elementy, jakie będą pasowały parze młodej oraz podkreślą charakter imprezy.

 

DEKORACJE ŚLUBNE DO KOŚCIOŁA

Podstawowym celem dekoracji ślubnych w kościele jest stworzenie niesamowitego nastroju. Dopasowuje się je do wnętrza budynku, by mogły dodać piękna i wyjątkowości ceremonii ślubnej, trzeba pamiętać, że nie może być ich zbyt dużo, aby nie naruszały wizerunku świątyni. Dekoracja kościoła bazuje głównie na dekoracji ołtarza, drogi do niego i naw bocznych. W tym przypadku najlepiej sprawdzają się świece, kwiaty oraz szarfy.

Latarenki, świeczniki, świece

Świece nadają wnętrzu unikalny klimat, szczególnie w półmroku panującym w kościele. Odpowiednie rozplanowanie miejsc, pozwoli na niezwykłe oświetlenie wystroju. Trzeba jednak pamiętać, aby były one poukładane z głową, aby nie przeszkadzały gościom w sprawnym poruszaniu się oraz nie stanowiły zagrożenia. Dostępnych jest wiele wspaniałych latarenek i świeczników, które nie tylko dodadzą klimatu wystrojowi, ale również zabezpieczą przed kapaniem wosku.

Szarfy, wstęgi, chodniki

Zazwyczaj szarfy i wstęgi wykonuje się z satyny lub tiulu. Rozwiesza się je wzdłuż ławek, by stworzyć korytarz, którym para młoda podejdzie do ołtarza lub przy samym ołtarzu. Szarfy mogą być gładkie, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by dodatkowo udekorować je kwiatami, kokardami lub innymi ozdobami.

Dodatkowo drogę do ołtarza można pokryć dywanem lub chodnikiem, który uświetni wygląd przejścia oraz doda mu elegancji. Zwykle takie chodniki są w kolorze białym lub czerwonym.

Bukiety, kwiaty, płatki kwiatów

Kwiaty i bukiety mają szerokie zastosowanie. Będą doskonałe we wszystkich miejscach, jakie para młoda chce ozdobić. Trzeba też pamiętać, że lepiej zdecydować się na mniejszą liczbę kwiatów żywych oraz nie stosować sztucznych. Kwiaty będą odpowiednie przy ławach oraz przy ołtarzu. Co raz częściej rozrzuca się płatki kwiatów na drodze do ołtarza. Warto nie przesadzać z ilością dodatków. Płatki i dywan jednocześnie mogą stać się przesadą.

Kwiatowe pergole

Pergole są kwiatowymi łukami wyłożonymi kwiatowymi kompozycjami, które można umieścić nie tylko w kościele. Ta dekoracja weselna uświetni też wystrój sali lub będzie przyjemnym tłem do zdjęć weselnych. Niestety, jest to jedna z kosztowniejszych ozdób.

DEKORACJE WESELNE NA SAMOCHÓD

Przy dekoracji samochodu też można wykazać się pomysłowością. By ta inicjatywa nie kończyła się na wypożyczeniu specjalnego auta, można je także ozdobić różnego rodzaju spersonalizowanymi dodatkami.

Puszki, wstążki, kwiaty

Wciąż do najbardziej popularnych ślubnych ozdób samochodowych należą puszki, wstążki oraz kwiaty. Puszki przyczepia się z tyłu auta i są one dostępne w różnych wzorach i kolorach i mogą mieć ciekawe nadruki. Równie wysokim zainteresowaniem wciąż cieszą się także wstęgi na maskę samochodu, które można ozdobić kwiatami, kokardami, koralikami nawet balonami oraz innymi małymi ozdobami.

Tablice rejestracyjne i naklejki

Zarówno naklejki jak i tablice rejestracyjne można kupić w gotowych i spersonalizowanych formach. Da się je zamówić z ciekawymi grafikami weselnymi, które wpiszą się w przewodni motyw uroczystości, a także imionami, datą ślubu, czy zabawnymi tekstami.

DEKORACJE SALI WESELNEJ

Dekoracje weselne, które ozdobią salę weselną, są kluczowym elementem, który trzeba wybrać, planując ślub. Podstawowym priorytetem jest dekoracja stołów, a potem otoczenia oraz części wyznaczonej do tańca. Ogromną rolę spełniają tu często kompozycje kwiatowe, jednak w bardziej nowoczesnych projektach, dobrze sprawdza się też gra świateł scenicznych, które stworzą niesamowitą atmosferę. Wszystko zależy od motywu przewodniego, jaki interesuje parę młodą.

Otoczenie

Wystrój otoczenia zazwyczaj bazuje na motywie przewodnim wesela. Inaczej będzie udekorowana z uwagi na miejsce uroczystości, inaczej w stosunku do pory roku i upodobań młodej pary. Wszystkie te elementy muszą wzajemnie łączyć się tak, by utworzyć niepowtarzalny klimat. W tym przypadku ważny jest dobór kwiatów, oświetlenia, dekoracyjnych materiałów oraz wszelkich wiszących dodatków np. balonów, girland, czy papierowych kul.

Stoły

Stół z reguły ma najwyższą liczbę dekoracji ślubnych, dlatego przystrojenie go wymaga dbałości o detale. Wśród najczęstszych dekoracji na stół są nie tylko winietki, piękne serwetki, czy zastawa stołowa. Będą się tam również niewielkie podarunki dla gości, bieżniki i obrusy, aranżacje kwiatowe i świece. Dostępne są także śmieszne dodatki, jak na przykład menu, regulaminy wesela albo podziękowania.

Krzesła

W przypadku krzeseł najczęściej wykorzystywaną dekoracją ślubną są pokrowce, jakie można dopasować pod względem wzorów i kolorów. Ponadto jest sporo ofert ciekawych zawieszek, wstążek, kokard, drobnych świateł, girland oraz oczywiście kwiatów, którymi można przystroić siedzenia dla pary młodej oraz dla gości.

Dodatki

Wśród wielu dodatków, często dostępna jest także księga gości na wyjątkowe życzenia oraz plakaty i ankiety, które będą doskonałą pamiątką. Z kolei fotobudka uświetni zabawę weselną, dzięki śmiesznym rekwizytom do zdjęć. Ofert z dekoracjami ślubnymi jest mnóstwo i z pewnością każda z par znajdzie coś dla siebie.

LaRosa dekoracje ślubne