Klimatyzatory do domu

Najnowsza rekuperacja oraz klimatyzacja

Właściwe powietrze w pracy czy w domu, oddziałuje nie tylko na niezłe zdrowie, ale również na produktywność. Najlepsza jakość powietrza I przyjazna temperatura, wyznaczają fundament naszej wygody i pozytywnie wpływają na naszą motywację i zdolność wykonywania zadań. Żeby zapewnić sobie przyjazne warunki o każdej porze roku najczęściej rozważamy kupno klimatyzacji. Jako niekwestionowany zwycięzca pośród wszystkich wentylatorów, klimatyzator najefektywniej kontroluje temperaturę w środku budynku przynosząc nam chłód w ciągu lata. Wadą takiego wynalazku jest to, że klimatyzator chłodzi powietrze, jakie już jest wewnątrz i nie gwarantuje dojścia świeżego powietrza. Z tym problemem bardzo dobrze działa system wentylacji mechanicznej, nazywany rekuperacją. Co to jest rekuperacja i co sprawia, że warto łączyć rekuperację z klimatyzacją? Wszystko po to, żeby osiągnąć jak najwyższy komfort.

Klimatyzacja i rekuperacja – czym się różnią?

Nowoczesna klimatyzacja ma za zadanie zatrzymanie korzystnej temperatury w środku pomieszczeń szczególnie latem, kiedy liczymy się z falami upałów. Nowoczesne klimatyzacje pozwalają nam na ustawienie najlepszej temperatury w środku budynku, przynosząc ochłodę i komfort cieplny niezależnie od tego, jaka temperatura panuje na zewnątrz. Jego system działania polega na wyziębianiu powietrza do wskazanej wartości. W domach i mieszkaniach przeważnie stosowanymi klimatyzatorami są klimatyzacje typu split. Ich wewnętrzna część odpowiada za ochładzanie powietrza w środku, z kolei ich zewnętrzna część odprowadza gorąco z domu. Szczególnie nowoczesna klimatyzacja uzbrojona jest w systemy eliminujące kurz, roztocza oraz alergeny i bakterie. Funkcja chłodzenia nie świadczy o tym, że klimatyzator ma zastosowanie tylko w lecie. Wiele klimatyzatorów potrafi też ocieplać powietrze. Nie wyręcza to co prawda centralnego ogrzewania czy innych grzewczych systemów, jednak sprawdza się w przejściowym okresie.

Nowoczesna rekuperacja z kolei ma swoje zastosowanie w wentylacji mieszkań. Na temperaturę w środku ma wpływ wiele okoliczności, ale koszty chłodzenia i ogrzewania pomieszczeń wynikają ze strat cieplnych. Zwykle wentylacja odprowadza powietrze ciepłe i zabiera z zewnątrz powietrze zimne. Dla ustawienia temperatury we wnętrzu domu czy mieszkania, powietrze zimne należy rozgrzać, na co zużywana jest większość energii stworzonych do tego urządzeń. Energooszczędnym pomysłem jest aplikacja nowoczesnej rekuperacji. Rekuperator odzyskuje gorąco z wentylacji. Z tego powodu rekuperator ogrzewa wpływające chłodne powietrze, stosując ciepło odprowadzanego powietrza. Taką metodą redukuje zapotrzebowanie na ogrzewanie powietrza z dodatkowego źródła. Ponadto rekuperator ma specjalne filtry, jakie osłaniają jego wentylatory i tą metodą oczyszczają powietrze wchodzące do wnętrza domu.

Klimatyzacja z rekuperacją – dobra metoda na utrzymanie komfortu

Rekuperacja czy klimatyzacja – co wybrać? Zastanawiamy się, na który z tych systemów korzystniej się zdecydować. Jeżeli decydujemy się na kupno któregoś z nich, warto najpierw pomyśleć o rekuperacji. Dobra wentylacja powietrza nie tylko minimalizuje nasze zapotrzebowanie na dogrzanie albo chłodzenie pomieszczeń czy filtruje powietrze. Zapewnia nam oszczędność i osłonę przed alergenami, wilgocią i zanieczyszczeniami, a także ciągle świeże powietrze. Klimatyzator z kolei dba o nasz termiczny komfort. Najlepszym systemem dostarczania komfortu w środku domu jest połączenie obu tych systemów i kupno klimatyzacji z rekuperacją. Nowoczesna klimatyzacja i rekuperacja jako jedność stanowi połączenie korzyści z posiadania klimatyzacji i wentylacji. Rekuperacja ma także pozytywny wpływ na grzewcze systemy, dlatego aplikacja rekuperacji będzie świetnym rozwiązaniem o każdej porze roku.

Zalety montażu nowoczesnej klimatyzacji z rekuperacją

Instalacja systemu klimatyzacji i rekuperacji ma wiele różnych zalet. Największą z zalet jest termiczny komfort w środku domu i dopływ świeżego i czystego powietrza, bez potrzeby otwierania okien. Bez względu na sposób działania systemów, trzymamy pod nadzorem temperaturę i eliminujemy występowanie niechcianych przeciągów. Ponadto używając nowoczesnej rekuperacji i klimatyzacji minimalizujemy koszty dogrzewania oraz wychładzania mieszkania, za sprawą energooszczędności. Nieotwieranie okien do wentylacji pokoi oznacza, że da się odgrodzić się od gwaru ulicznego. Używanie systemu ma także pozytywny wpływ na nasze samopoczucie oraz zdrowie. W ten sposób kontrolowany jest stopień wilgotności powietrza, dzięki czemu nie ryzykujemy gromadzenia się pleśni i grzybów. Te wszystkie zalety mówią o porządnej jakości systemów. Ich dobry wpływ na termiczny komfort panujący w środku budynku zachęca do tego, że warto zastanowić się nad zakupem klimatyzatora z rekuperacją.

klimatyzacja