Dobry Fryzjer – wybieramy dobry salon

Zdrowe i piękne włosy to nie wyłącznie zasługa regularnej pielęgnacji, ale także kontakt z właściwym fryzjerem. Profesjonalista powinien orientować się oraz odpowiadać na potrzeby swoich klientów oraz ich włosów. Z tego powodu trafny wybór fryzjera jest taki istotny. Dbałość o włosy oraz umiejętności układania i strzyżenia nie są jedynymi czynnikami, które powinny być wzięte pod uwagę. Wśród innych zasadniczy jest także wygląd salonu oraz stosunek do klienta. Lepiej najpierw dowiedzieć się, niż narażać się na fryzjerską katastrofę. Na co należy zwrócić uwagę?

Wiedza

Dobry fachowiec nie ogranicza się jedynie do życzeń klientów, ale także jest w stanie im doradzić. Stwierdza, jakie fryzury są realne do stworzenia na włosach w konkretnym typie, a jakie nie. Służy pomocą we wskazaniu właściwej pielęgnacji, a także dopasuje fryzurę do kształtu twarzy, charakteru czy okoliczności. Sygnałem wskazującym profesjonalizm fryzjera są także dyplomy, które zazwyczaj można zobaczyć na witrynach internetowych albo bezpośrednio w salonie fryzjerskim. Ponadto, wartościowy fryzjer wciąż się udoskonala – bierze udział w zjazdach, wykładach szkoleniach. Zwiększa swoją wiedzę oraz śledzi nowości. I chętnie się tym dzieli.

Umiejętności

Umiejętności fryzjera z pewnością szczególnie interesują większość klientów. Jeśli fryzjer posiada wiedzę, którą popiera certyfikatami zwykle powinien mieć także umiejętności. Bywa jednak tak, że to, co fryzjer umie, nie zawsze pasuje każdemu z klientów. Niekiedy fryzjerzy są znani z ostrych, krzykliwych stylizacji, inni wyczarują wymyślne upięcia, które będą doskonałe na przykład na wesele albo inne okazje. Trzeba więc nie tylko szukać fryzjera z umiejętnościami, ale tego, którego umiejętności nam pasują. W tym celu warto poszukać opinii innych klientów, a także sprawdzić udostępnione zdjęcia, które ukazują wcześniejsze sukcesy fryzjera.

Podejście do klienta

Nieważne, jak dużo czasu pochłonie wizyta w salonie fryzjerskim, każdemu zależy , aby upłynął w miłej atmosferze. Często fryzjerzy zajmują klientów pogawędkami, ale trzeba pamiętać, że pogaduszki mogą rozpraszać fryzjera, przez co będzie skupiać się na przekazywaniu historii, zamiast na włosach. Tego typu rozmów trzeba się wystrzegać, przede wszystkim wtedy, gdy fryzjer mocno narzeka na innych klientów lub na szefa, ponieważ to może oznaczać słabą kulturę osobistą.

Co więcej warto także zwrócić uwagę na to, ile czasu fryzjer przeznacza swoim klientom. Czasami fryzjerzy zapisują bardzo dużo ludzi w krótkim czasie. Z tego powodu poświęcają im zdecydowanie zbyt niewiele uwagi. Bywa też tak, że jednym klientem zajmuje się kilka osób. Kto inny układa, kto inny strzyże włosy. W takich salonach faktyczny kontakt z klientem jest minimalny, co może ujemnie wpłynąć na efekt końcowy. Im fryzjer ma lepszy kontakt z włosami, tym bardziej je zna oraz orientuje się, czego wymagają.

Ważna jest także komunikacja. Właściwy fryzjer, słucha potrzeb i doradza, ale niczego nie narzuca. Dobry salon fryzjerski pozwala także na reklamacje w razie wpadki. Zdarzają się najlepszym, ale w ramach przeprosin fryzjer powinien zaproponować rabat, naprawczy lub nawet zwrot pieniędzy.

Wystrój salonu fryzjerskiego

Salon fryzjerski to wizytówka fryzjera, z tego względu jego wygląd jest szczególnie ważny. W tej dziedzinie kluczową rolę spełnia higiena salonu. W swojej pracy fryzjer używa tych samych narzędzi do obsługi każdego z klientów. Z tego względu w porządnym salonie wszystkie narzędzia są dokładnie oraz systematycznie dezynfekowane i czyszczone. W wypadku, jeżeli ktoś by się niefortunnie skaleczył lepiej, aby narzędzia były czyste i nie przenosiły bakterii.

Istotne jest także to, w jakim stopniu fryzjer troszczy się o schludność salonu. Jeśli na podłodze są nieuprzątnięte ścięte włosy lub na przykład rozchlapana w trakcie mycia woda czy szampon to sygnał, że fryzjer jest strasznie niechlujny i bezpieczniej go unikać. Dobry fryzjer tuż po skończeniu pracy, porządkuje salon przed przyjęciem nowego  klienta.

Trzeba też zwrócić uwagę na sam wygląd. Salon fryzjerski powinien zachęcać klientów do odwiedzin i skorzystania z usług. Musi zatem być przytulny i ciekawy. Salony fryzjerskie, które odznaczają się charakterystycznym elementem łatwiej zapadają w pamięć. Ponure, przygnębiające salony pewnie nie wzbudzają zaufania.

Narzędzia i produkty

O tym , że salon fryzjerski jest dobry, a przyjmujący tam fryzjerzy są profesjonalistami, dowodzi także jakość sprzętu i produktów, które są tam używane. Ostrość nożyczek, maszynek czy brzytw wpływa na rezultat pracy fryzjera. Zużyty sprzęt będzie niedokładny i może narobić więcej strat, niż korzyści. Im lepsze narzędzia, tym większa pewność i precyzja. Nawet najdoskonalsze umiejętności fryzjera nie uratują sytuacji, jeżeli sprzęt jest marny.

Dobrze jest też zwrócić uwagę na to, jakie produkty są używane przez fryzjera. Specjalistyczne kosmetyki fryzjerskie są znacznie lepsze od tych ogólnodostępnych, pochodzących z drogerii produktów. W ich składzie jest wyższe stężenie elementów odżywczych i aktywnych. Co więcej wiele z nich ma lepsze pochodzenie – na przykład zawarte są w nich prawdziwe naturalne ekstrakty. To sprawia, że są skuteczniejsze i bardziej bezpieczne.

http://www.gornystudio.pl/cennik/